Хімічна залежність - захворювання, яке виникає внаслідок тривалого вживання речовин, що змінюють свідомість. Люди вживають наркотичні речовини для того, щоб уникнути реальності і отримати бажані емоції та почуття.

Ринок наркотичних речовин в Україні став дуже різноманітним. Зараз стали дуже популярними синтетичні «дизайнерські» наркотики: «солі», спайси тощо. Синтетичні наркотики сильно руйнують структуру особистості людини, впливаючи на роботу центральної нервової системи. Через деякий час у залежної людини з'являються супутні психічні захворювання: шизофренія, параноя, біполярний розлад.

 Лікування наркоманії у Києві починається з детоксикації. Мета детоксикації – очищення організму від токсинів та шлаків. Проте детоксикація не є повноцінним лікуванням наркоманії.  Наркологічний центр «Тонус Плюс» пропонує пройти психосоціальну реабілітацію, за допомогою якої залежна людина зможе набути навичок подолання труднощів у тверезому житті. У центрі використовується унікальна в Україні програма одужання – «7 навичок наркомана, що одужує, і алкоголіка».  У цю програму упаковані ефективні інструменти та теоретичний матеріал, який допомагає залежним людям змінювати своє життя. У центрі працюють висококваліфіковані психологи та фахівці з хімічної залежності, які за допомогою свого досвіду та знань допоможуть знайти вихід із будь-якої ситуації. Після проходження курсу реабілітації є програма ресоціалізації, за допомогою якої можна плавно вийти в соціум та добре облаштувати своє життя поза стінами центру.

 На цьому етапі людина вибирає собі наставника з одужання, який підказуватиме як необхідно діяти в різних важких ситуаціях. Наставник - це людина, яка має великий термін тверезості, має достатній великий багаж знань і цій людині ти довіряєш. За таких характеристик наставник допоможе залежній людині досягти успіхів у тверезому житті.

 У лікуванні наркоманії важливим моментом є комплексність лікування, тобто щоб досягти позитивного результату необхідно по черзі проходити всі етапи одужання. Слід невідхильно дотримуватись рекомендаціям фахівців з хімічної залежності. Наркотична залежність потребує прикладання значних зусиль для того, щоб отримати позитивний результат в одужанні. Треба постійно розвиватися та концентруватися на цілях та задачах одужання.