Для успішного влучення сторінки в ТОП-10 пошуку Google, необхідно постійно покращувати сайт спираючись на велику кількість різних показників та метрик. Прийнято вважати, що Google існує понад 200 факторів ранжування, які він оцінює при прийнятті рішення на якій позиції показувати сайт за різними запитами.

Самостійно просувати сайт дуже складно, оскільки алгоритми постійно ускладнюються та змінюються, що потребує щодня стежити за тенденціями. Досвідчені SEO-фахівці та компанії, які орієнтуються на результат увесь час практикуються та перевіряють нові способи вплинути на ранжування у пошуковій системі.

Агенція інтернет-маркетингу Embo Studio https://embo.com.ua/uk/ у цій статті про просування сайтів поділилося 5-ти основними факторами, які 100% залишаються актуальними та вкрай необхідними практично для будь-якого веб-сайту під час SEO-просування.

Які види факторів ранжування існують?

Фахівці в цій сфері знають, що Google практично ніколи не розкриває тонкощі роботи алгоритмів ранжирування. Крім того, поради представників найчастіше сильно відрізняються з поняттями та положеннями SEO.

Але є певні фактори, які безпосередньо впливають на положення сайту у видачі. Робота алгоритмів ранжирування Google полягає в тому, щоб детально оцінити веб-ресурс за встановленими характеристиками та дати підсумкову оцінку – тобто сформувати рейтинг веб-сайту.

Різновиди факторів:

  • Посторінкові – параметр прив'язаний до певного URL. Алгоритми перевіряють вміст веб-сторінки, оцінюють релевантність інформації;
  • Доменні – досліджується якість самого проекту. Факторів багато. Наприклад, сюди відносять вік домену, оцінка безпеки перегляду, доступність корисних функцій та інше;
  • Технічні – фактори оцінюють веб-ресурс з технічної точки зору. Тобто тут перевіряється швидкість вивантаження інформації, комфорт перегляду сторінок на пристроях різного формату, а також правильність та відповідність SSL-сертифікату;
  • Зовнішні – до них відносять посилання зі сторонніх ресурсів, відгуки та рейтинг сайту на спеціалізованих каталогах, згадку назви бренду в інтернеті, частотність брендових запитів тощо.

На основі даних факторів пошукова система проводить оцінку всіх доменів, які оптимізовані під певний ключовий запит та далі розподіляє їх за позиціями в рамках ТОП-100.

ТОП-5 факторів, що впливають на позиції сайту в 2022 році

Нижче буде розглянуто 5 ключових факторів, які є універсальними і підходять практично будь-якому проекту. Враховувати їх при розробці та просуванні сайту – основне завдання власника, якщо він націлений на високий органічний трафік. Деякі з них, такі як: зовнішній профіль, якість контенту, внутрішні посилання - необхідно постійно покращувати і доопрацьовувати.

Зовнішній профіль

посилання Зворотні посилання вважаються основним "паливом" для просування сайту в пошуковій системі Google. Якщо на ваш сайт посилаються інші, авторитетні джерела - це сигнал про те, що ваш контент або продукт заслуговує на увагу. Чим більше якісних посилань – тим краще “рейтинг” сайту в очах пошукової системи. Лінкбілдинг може бути абсолютно різним, фахівці в Україні часто використовують: статейні посилання, крауд ​​маркетинг, сабміти, посилання із соціальних мереж. До нарощування профілю посилання варто підійти з особливою відповідальністю - важлива якість і стабільність розміщення нових беклінків.

Якість та обсяг контенту

Мета контенту – закрити потреби користувача та відповісти на всі його запитання. Інформація на сторінках має бути актуальною, затребуваною. Понад те, у цьому питанні важлива подача. Наприклад, потенційний покупець задався пошуком коляски. На вибраному сайті людина хоче отримати повну інформацію щодо продукту, що цікавить. Тобто, на сторінці має бути вказана вартість певної моделі, характеристики, габарити, умови доставки та інше.

Якщо власник наповнить сайт вичерпним контентом, то веб-ресурс буде в пріоритеті у пошуковика порівняно зі сторінкою, де буде лише зображення та кнопка “Купити”. Для розкриття інформації про товар необов'язково писати довгі тексти. Більшість користувачів не затримують увагу. Краще використовувати відео, інтерактивні вставки, таблиці та інше.

Авторитетність веб-сайту та бренду

Авторитетність – це не метрика, а якийсь синтез безлічі інших параметрів. У них включається: вік домену, профіль, частота згадки бренду і так далі. При стабільній роботі над сайтом авторитетність зростає з часом і це помітно позначається на позиціях.

Перелінкування сторінок

Важливість внутрішніх посилань багато SEO-фахівців часто знецінюють через відсутність позитивного результату при впровадженні перелінкування. Але тут все залежить від підходу до даної задачі та розуміння її цілей - якщо перелінковку робити для реальної зручності користувачів відстежуючи їх кліки за допомогою систем аналітики, результат не забариться. Користувачі довше залишаються на сайті, знаходять потрібні товари/послуги/інформацію та не повертаються у видачу шукати щастя у конкурентів. Це сильний сигнал щодо якості сайту для Google. Також, за наявності внутрішніх посилань краще поширюється зовнішня вага посилань по всьому сайту. Особливо важливо це враховувати для багатосторінкових проектів.

Оптимізація для смартфонів

На сьогоднішній день Google повністю перейшов на Mobile-first Indexing - це означає, що в першу чергу оцінюються сторінки з мобільних пристроїв і контент, який відображається на них. Якщо сайт не адаптований для смартфонів – це практично вирок для успішного просування сайту. Звертайте увагу, чи коректно і повноцінно відображається контент вашого сайту з телефону або планшета. Для цього існує багато безкоштовних онлайн-сервісів, включаючи від самого Google.