У разі правильної переробки гною його можна повторно використовувати. Звісно, для цього потрібно обрати та встановити спеціальне обладнання, яке б змогло відділити гній та ретельно його обробити для подальшого застосування. Такі установки активно використовуються сьогодні у багатьох галузях сільського господарства.

Яким буває обладнання для видалення гною?

Обладнання для видалення гною сьогодні представлене в широкому асортименті. На сайті https://siydobro.com/product/obladnanya-dlya-pererobko-i-vidalinnya-gnoya/ ви можете ознайомитись із кожним окремим типом. Виробники використовують різні технології та створюють такі види техніки:

  • Занурювальний насос. Потужний тип обладнання, який може працювати навіть у суворих умовах.
  • Вертикальний насос. Один із найпоширеніших видів обладнання для перекачування гною. Працює навіть за умов підвищеного навантаження, відрізняється хорошим ККД, здатні виконувати свою задачу в тому числі і в екстремальних умовах.
  • Роторний тип насосів. Застосовується у випадках, якщо разом із гноєм можуть перекачуватись тверді частинки. Насос порається із невеликим їхнім вмістом – до 30%.
  • Змішувачі. Можуть бути занурювальними та тракторними. Перший варіант більш поширений, оскільки відрізняється мобільністю та володіє достатньою потужністю для змішування великою кількості гною одночасно. Тракторні працюють за принципом заповнення баку зверху.

Хто використовує обладнання для видалення гною?

Коли саме потрібно купляти обладнання для видалення гною? Найчастіше їх застосовують на тваринницьких комплексах. У такому разі потрібно завчасно продумати усі вимоги до техніки. З’ясуйте, як саме ви плануєте повторно використовувати гній – від цього буде залежати тип обладнання.

Також потрібно хоча б приблизно вирахувати оптимальну потужність техніки, кількість гною, з якою вона буде працювати тощо. Вже після цього продумайте місце розташування ям для накопичення готового продукту. Їхня кількість та глибина будуть залежати від об’ємів гною, які ви плануєте одночасно зберігати на об’єкті.

Також вибір тої чи іншої моделі обладнання для видалення гною буде залежати від кількості тварин у поголів’ї, їхнього віку, стану тощо. Такий комплексний та ретельний підхід допоможе правильно облаштувати господарство та зробити його максимально безвідходним.