Китайський автомобільний ринок зазнав бурхливого розвитку в останні 10-15 років, тому авто з Китаю більше не асоціюються з середньою якістю і прохідним дизайном. Окремо варто відзначити нішу електроавтомобілів. Адже попит на електрокари постійно зростає не лише в КНР, а й у США, європейських та інших країнах.

BYD – незмінний лідер виробництва електроавтомобілів у Китаї

Одна з найуспішніших китайських компаній-виробників електрокарів – BYD. Вона починала з випуску та продажу акумуляторів, але зрештою розрослася до 30 індустріальних парків і кількох новітніх виробничих баз на євразійському й інших континентах.

Моделі електромобілів BYD

Сьогодні BYD випускає кілька успішних лінійок електроавтомобілів у різних кузовах, серед яких:

 • BYD Yuan Plus – динамічний кросовер, виконаний у спортивному стилі. Цікавими деталями виглядають підлокітники у формі бігової доріжки та важіль КПП, що нагадує штангу. Опція караоке допомагає розважитись у довгих поїздках.

 • BYD Dolphin – ефектний хетчбек, у дизайні якого вгадується профіль дельфіна з елегантними лініями, що імітують плавники. Авто належить до лінійки Ocean. Її провідні ідеї – морська тематика в оформленні та максимальна екологічність.

 • BYD Song Plus – стриманий кросовер з інтер’єром у корпоративному стилі. Дах з панорамним вікном, круїз-контроль, запас ходу 505 км, 6 подушок безпеки – все, що треба, щоб відчувати комфорт навіть у дальніх поїздках.

 • BYD Song Plus Hybrid – новий автомобіль з PHEV-установкою (підключенням гібрида). Модель у кузові позашляховик комплектується 1,5 л двигуном та електродвигуном на 80 кВт. Максимальна потужність складає 179 к. с.
 • BYD Han – седан, що запозичив назву у китайської династії Хань. Виробник пропонує цілих 5 комплектацій, тому запас ходу варіюється від 506 до 715 км.
 • BYD E2 – хетчбек із компактними габаритами, що легко впізнається за «хижими» фарами. Автомобіль розганяється до першої сотні за 10,3 сек., має максимальну швидкість 130 км/год та може проїхати 405 км. Швидка зарядка батареї до 100% займає 30 хв.
 • BYD Tang – просторий позашляховик із продуманим і гнучким внутрішнім дизайном. Місткий багажник стане у пригоді при переїзді, перевезенні різних речей і туристичного спорядження. Потужна батарея 108,8 кВт дозволяє планувати довгі поїздки, адже на ній можна проїхати 730 км без підзарядки.
 • BYD Yuan Pro – унікальний кросовер, що поєднує сучасні технології та стильний дизайн. Це доступне сімейне авто випускається у трьох комплектаціях. Батареї місткістю 38,9 і 50,1 кВт дають запас ходу 301 і 401 км відповідно.

Компанія пропонує як більш потужні та швидкі, так і максимально економічні машини.

Переваги електрокарів BYD

З 2021 року кількість проданих компанією автомобілів зросла на 165%, а у 2022 році успіх BYD у виробництві авто на джерелах електричної енергії перевершив показники американської Tesla.

Серед переваг китайських електрокарів BYD:

 • уважне ставлення до параметрів безпеки;
 • швидка підзарядка від постійного струму до 80-100%;
 • запас ходу, достатній для повсякденної експлуатації та довгих поїздок;
 • висока якість матеріалів, деталей, комплектуючих і самої збірки авто;
 • гарантії виробника щодо терміну та безпеки експлуатації;
 • ергономічність і сучасність дизайну салонів;

Також у авто відзначається економічність в плані електровитрат.

Екологічна місія бренду BYD

Важлива корпоративна ціль BYD – зменшення видобутку нафти та споживання палива. Компанія вкладає кошти у різні дослідження, щоб випускати електротранспорт, якій не забруднює довкілля та потребує мінімум енергії.