Ми звикли вважати, що читання книжок для дітей приносить користь та дуже важливе, але забуваємо про те, що цей процес має велике значення й для нас самих. Кожен може пригадати теплі вечірні моменти, коли лежачи в комфортному ліжечку слухали казочку на ніч від мами або тата. На офіційному сайті видавництва «Ранок» модна вже зараз поповнити домашню бібліотеку сучасними новинками, виданнями, які пройшли екранізацію, або були надруковані на основі популярного мультфільму чи кіно. Вибір книг в інтернет-магазині не займає багато часу, адже замовлення онлайн можна заробити сидячи вдома або на обідній перерві в кафе. Обрані позиції оперативно збираються та відправляються покупцеві в будь-який куточок країни.

Читання вголос та стосунки з дітьми

Коли діти сягають пубертатного періоду багато батьків бачать, що між ними та підлітками зовсім немає порозуміння. Все це йде з раннього дитинства, з того самого моменту, коли Ви перестали читати вголос книжки, бо школяр вміє сам. Так, тато чи мама втрачають ниточку інтуїтивного зв’язку, зникають спільні інтереси і теми для обговорення. Дитина поринає в шкільну рутину, друзів та власний світ, а батьки відокремлюються роботою, домашніми справами та нагадують про себе подарунками. Але цього мало для гарних взаємовідносин.

Читаючи з дітьми вголос Ви:

  • Пізнаєте своє дитя – кожного разу відкриваючи книжку по замовленню, стали зрозумілими нові бажання, думки та цілі, якими Ви обмінюєтеся під час процесу. Це призводить до того, що батьки завжди знають, чого хоче та прагне їхня дитина, що вона може зробити, а на що ніколи не зважиться.
  • Показуєте гарний приклад та створюєте сімейну традицію – такі моменти дуже надовго залишаються у пам’яті, а згодом у вже дорослому житті виникає бажання робити так само.
  • Вчитеся пізнавати дитячий внутрішній світ – незважаючи на вік юні особи мають свої переживання, проблеми та навіть страждання. На наш погляд це безглузді відчуття, які не мають місця для уваги, але іноді така думка може призвести до трагічних наслідків. Читаючи разом вголос і обговорюючи сюжет можна відчути ті почуття, які хвилюють дитину, зрозуміти їх та допомогти з ними впоратися, адже іноді вчасна порада, звичайні обійми чи просте слово “люблю” може вберегти від необдуманих вчинків.

Отже, читання вголос зближує, розслабляє та налаштовує на спільну хвилю в житті. Згодом, коли діти підростають, процес перетворюється на теплі сімейні посиденьки та обговорення певних тем, які цікаві або хвилюють на даний час.