Асортимент різноманітних видів штукатурок настільки великий, що обрати саме той, який потрібний в певному будівництві чи під час ремонту, достатньо складно, якщо ви не професійний будівельник. Акрилову, полімерцементну, силікатну, а також класичну гіпсову штукатурку та інші різновиди будівельно-оздоблювальних матеріалів пропонує інтернет-магазин Bud-Platforma. Тут можна придбати всі різновиди популярних і необхідних для будівництва видів штукатурок як для найпростіших, так і найскладніших робіт і завдань.

Як відбивають вологу популярні різновиди штукатурок?

Акрилова, полімерцементна і силікатна штукатурки є одними з найпопулярніших різновидів сучасних вирівнюючих поверхню стін і стелі, матеріалів. Добре відбиває вологу акрилова штукатурка. Її можна очищати, спрямовуючи струмені води на поверхню. Такий вирівнюючий шар не пропускає вологу, тому застосування його можливе і для фасадних робіт. Очищати поверхню можна примусово або використовувати самоочищення під час потрапляння на поверхню дощу, снігу.

Полімерцементна штукатурка має високу водостійкість і може застосовуватися:

  • для облаштування ванної кімнати, кухні, коридору;
  • створення поверхні басейну;
  • захисту частини фасаду будинку, який постійно знаходиться під дією вологи.

Силіконова штукатурка теж може застосовуватись як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт, де потрібен посилений захист від проникнення вологи.

Штукатурка силікатна, цементно-піщана суміш для штукатурних робіт є водостійкою. Навпаки – гіпсова штукатурка не зможе ефективно протистояти проникненню води, оскільки навіть після фарбування, буде її поглинати. Тому найкраще гіпсовий різновид використовувати для внутрішніх робіт або у композиції з гідропоглинаючими домішками.

Міцність різних видів штукатурок

Найміцнішими видами штукатурок, які ефективно протистоять механічним ударам, різноманітним навантаженням є ті, які містять в собі цемент або синтетичні домішки, що створюють міцну структуровану поверхню. Такою є гіпсова з армуванням, полімерцементна штукатурка, силікатний різновид вирівнюючої суміші.

Із синтетичних штукатурок саме силікатна може утримувати міцність поверхні і одночасно пропонувати якісний захист від вологи. Тому такий різновид можна використовувати для цокольних поверхів, фундаментів, елементів будинків де є постійний контакт з водою і необхідна механічна міцність.

Водночас такий матеріал не можна вважати ідеальним і універсальним, оскільки він потребує значних ресурсів для придбання, а його застосування не завжди є раціональним рішенням для оздоблення фасаду або інтер'єра.

Набагато дешевшим і водночас привабливим за зовнішнім виглядом може бути гіпсова штукатурка з армувальними добавками домішками. Такий вид штукатурки буде коштувати в декілька разів дешевше, але зберігати свою міцність достатню для інтер'єрних робіт. Штукатурні суміші в яких є у складі цемент та інші мінеральні наповнювачі також є ідеальним варіантом для внутрішніх, а в деяких випадках і для зовнішніх видів робіт. Вони теж вони є оптимальними за вартістю і достатніми за якісними характеристиками видами штукатурки як для приватного будівництва, так і для комерційного застосування

В кожному конкретному випадку використовувати певний вид штукатурки треба з врахуванням її особливостей і характеристик, поточної вартості і технології застосування. Види штукатурки, де використовуються натуральні мінерали в більшості випадків є міцнішими. Синтетичні суміші краще відбивають вологу, а в деяких випадках можуть бути універсальними. Тобто не пропускатимуть вологу через верхній шар і вирізняють підвищеними показниками міцності.