Асортимент зошитів, який зараз запропонований у магазинах, просто величезний. Коли батьки починають шукати зошити для школи, то стикаються з величезним розривом у ціні. Чому ж це так? Як не помилитись, вибираючи такі важливі шкільні атрибути? Ми сьогодні вам розкажемо.

Чому важливо правильно вибирати зошити

Здавалося б, що в цьому складного? Насправді все не так просто, адже помилка у виборі здатна призвести до підвищеної втомлюваності школяра, навіть викликати роздратування.

Тут є декілька факторів. Перший пов'язаний зі втомою, яку спричиняє занадто світлий колір паперу. Білосніжні аркуші виглядають краще, вони дорожчі за ціною, однак не підходять ані для початкової, ані для середньої школи. Річ у тому, що при писанні виникає перенапруження зору. Це впливає на мозок, дитина швидше втомлюється, їй важко сприймати матеріал.

Другий фактор – персональні вподобання. Для батьків, які вже давно закінчили школу, абсолютно не має значення, яка там буде обкладинка, адже вони розуміють, що найголовніше – якість аркушів. Для дитини ж це дуже важливо, тому варто вибирати разом, враховуючи рекомендації вчителя та вподобання свого сина чи доньки.

Яким повинен бути шкільний зошит: основні критерії

Треба розібратися, яким вимогам мають відповідати зошити. Насамперед варто звертати увагу на такі критерії:

  • папір. Оптимальним варіантом буде не білосніжний і не жовтий, а приблизно кольору слонової кістки або ж топленого молока. Має значення також щільність. Дуже тонкі сторінки продавлюватимуться, а отже, на зворотному боці виднітимуться всі букви з попередніх. Ще один момент – папір не повинен бути глянцевим, це шкідливо для очей;
  • лініювання. Неважливо, яке саме: коса лінія, клітинка чи лінійка – воно повинно бути не надто блідим або ж контрастним. Обидві крайнощі негативно впливають на зір дитини. Якісні зошити мають поля та лініювання, які збігаються з обох боків. Це легко перевірити, подивившись на сторінку на просвіт;
  • кріплення, а саме скоби. Вони повинні бути добре загорнуті всередину, це допоможе уникнути травм. Для школяра краще не купувати зошити на пружинах;
  • матеріал обкладинки. Сьогодні це здебільшого картон. Такі обкладинки дуже зручні та щільні, куточки не загинаються, тому можна навіть обійтись без обгортання. Знайдуться також моделі з ламінованого зносостійкого картону. Якщо купуєш зошит, у якому понад 48 аркушів, то варто надати перевагу саме такому варіанту. Паперові обкладинки недовговічні, до того ж дизайн доволі простий, але вони найдоступніші за ціною.

Крім того, варто звертати увагу на зовнішнє оформлення. Це не впливає на зручність використання, а ось на настрій, впевненість у собі – цілком. Шкільні зошити купити недорого з різноманітним і цікавим оформленням обкладинки зможеш в інтернет-магазині Аврора. Тут представлені якісні та доступні паперові вироби.

Поширені помилки при виборі шкільних зошитів

Дуже поширена помилка – вибір на власний розсуд. Обов’язково варто враховувати не лише уподобання дитини, але й рекомендації вчителя. Перед тим як іти в магазин, дізнайся, якої товщини та з яким лінуванням потрібні зошити для твого сина чи доньки.

Друга помилка – бажання придбати найкраще, ототожнюючи це з найдорожчим. Це невірно. Найдорожчі – це зазвичай вироби з білосніжним папером, доволі контрастними лініями та з пластиковою обкладинкою на пружині. Однак малюку в початковій школі це все не потрібно.

Ще одна помилка – купівля недостатньої кількості. Краще запастися відразу на цілий рік, це допоможе уникнути необхідності бігати по магазинах. І уважніше прислухайся до порад, наведених вище.