Село Андріївка, розташоване на плодючих землях України, є живим свідком багатовікової історії та культури. Від епохи трипільської культури до сучасності, воно втілює непереможний дух народу, його трагедії та перемоги.

Давня історія

Андріївка має глибокі корені, що сягають часів трипільської культури. Знаряддя праці, знайдені на берегах річки Мурашки, свідчать про давнє існування поселення на цих землях. Ці знахідки розповідають про життя наших предків, їхній побут та трудові навички.

Легенди та трагедії

Серед багатьох легенд, які живуть у серцях місцевих жителів, найбільш відома розповідає про заснування села в період татарських набігів з XIII по XVI століття. Ці важкі часи були сповнені грабунків та насилля. Одна з легенд згадує про трагічну долю молодої жінки та її сина, які стали символом боротьби та виживання.

Парафія Різдва Богородиці

У XVIII столітті село входило до складу Мовчанської парафії Різдва Богородиці, заснованої у 1717 році. Ця церква стала духовним осередком для жителів Андріївки та навколишніх сіл.

Період кріпацтва та його скасування

До 1861 року жителі Андріївки перебували у стані кріпаків, працюючи на князя С. М. Чарнецького. Скасування кріпосного права стало значущою подією в історії села, про що нагадує пам'ятний хрест.

Школа та радянська влада

Заснована у 1867 році школа пройшла через багато змін, від парафіяльної до радянської трудової. Період 1917 року приніс зміни в соціальне та культурне життя села, але також привів до розорення та голоду.

Роки війни та репресій

Трагічні події 30-х років, зокрема голодомор 1932-33 років, глибоко вразили село. Репресії та знищення місцевих жителів, обвинувачених через свої вірування, залишили величезний слід у історії Андріївки. Велика Вітчизняна війна також забрала багато життів.

Сучасне життя

Сьогодні Андріївка — це село на Шаргородщині, яке пишається своєю історією та культурною спадщиною. Відкриття Успенської церкви та молитовного будинку християн-баптистів свідчать про вірування та духовність місцевих жителів.

Історія села Андріївка — це історія про виживання, про духовність та непохитну віру в краще майбутнє, яке передається з покоління в покоління.