Традиційні конструкції унітазів втрачають свою популярність на користь сучасніших підвісних. Вони дозволяють використовувати простір санвузла з максимальною користю. Якщо ви зараз саме знаходитеся в пошуку відповідної моделі або не можете визначитися з вибором, то ця стаття якраз для вас.

Що представляє собою конструкція?

Інсталяція для унітаза – це металева конструкція (каркас), що монтується в стіну, на яку кріпиться гідрообв'язка унітазу та сполучні деталі, наприклад кріпильний шпиль, муфта. На конструкцію встановлюється бачок, всі технічні комунікації закриваються листом гіпсокартону, а потім на нього укладають кахельну плитку, шпалери або просто фарбують після підготовчих робіт. Виходить своєрідна фальшстена. Оку буде видно тільки кнопки змиву і сам унітаз.

Дістатись технічної «начинки» досить легко: потрібно просто зняти декоративну панель з кнопкою зливу. Вона має кілька модифікацій:

- що передбачає два режими зливу: половина бачка або повний;

- що зливає в режимі «злив-стоп». Тобто, процес зливу води можна зупинити шляхом повторного натискання клавіші змиву.

Накладка з кнопками - це хоч і маленький, але дуже важливий компонент усієї системи. Вони також відрізняються за кольором, стилем, дизайном. Можна підібрати варіант, максимально наближений до кольору плитки в санвузлі або віддати перевагу моделі, що виділятиметься на загальному тлі.

Види систем

Як правильно вибрати інсталяцію для підвісного унітазу? Для цього враховуйте, що конструкції бувають двох різновидів.

1. Блокова. Вона кріпиться тільки до стіни, що несе. Каркас під інсталяцію розміщується у спеціальній ніші. Сама конструкція із прикріпленим до неї слив-бачком підвішується на дюбель-цвяхи. Перед підключенням зливної ємності до комунікацій необхідно перевірити надійність встановлених прокладок. Чаша унітазу підвішується на шканти, вставлені в попередньо просвердлені отвори.

2. Рамна. Є сталевим каркасом, обробленим протикорозійним складом. У комплекті йдуть арматурні елементи, необхідні для монтажу інсталяції та сантехнічних приладів, що згодом закріплюються на ній. Система встановлюється на підлогу, тому і ціна її трохи вища.

Купуючи підвісну чашу, уточніть у продавця, чи є в комплекті перехідник та кріплення для встановлення змивного коліна. Якщо відсутня, їх потрібно обов'язково купити. Добре, якщо вони будуть від одного й того самого виробника. Те саме стосується бачка та панелі змиву.