Якість життя людині багато в чому залежить від її можливості чути звуки навколишнього світу, тому завжди потрібно турбуватися про здоров’я акустичної системи. Своєчасна діагностика дозволяє виявити проблеми на початковому етапі та усунути їх або хоча б стримати розвиток хвороби. Метод аудіометрії є базовим під час аналізу функціональності органів слуху. Від дозволяє дізнатися співвідношення частоти та інтенсивності аудіо сигналів, і в залежності від отриманих відомостей зробити висновок про наявність патологічних змін. 

jGflS2osOr8ps8oZufrC5elWOIJ63BsvO9LNJyqF-0qWUjyAm1JGu5FdhWicXllmRp0DrtE6SxR8BJK4nqgzekdyVy3lr2q_llfoKuhyvmSmQbzqaLeaIN3626-VsNkepwXp19BYVlTe

Проводить дослідження аудіометрист, і пацієнтам не варто відмовлятися від візиту до нього через ймовірні неприємні відчуття, адже процедура безболісна, нетривала, але при цьому вкрай інформативна. 

Головне, що потрібно знати про аудіометрію

Взагалі перевірити слух методом аудіометрії варто хоча б раз кожній людині. Але в деяких випадках записатися на обстеження потрібно терміново:

  • при підозрі на наявність вроджений патологій ЦНС чи слуху;
  • після отримання травм голови чи вух, зокрема після потрапляння до слухового проходу сторонніх предметів;
  • у разі лікування препаратами, що провокують погіршення слуху;
  • пацієнтам, що пережили інсульт або мають пухлини в голові чи вухах;
  • при хронічних чи гострих захворюваннях органу слуху, а також нейроінфекціях;
  • при регулярних навантаженнях на акустичну систему.

oapr2vbhj5Haq1kU4srUApDXgjViVl7wD8ORN_uYtKAKR5CYvlOWRtTqXDlu8GcBaWKskkHzjixjZaMVw6hHXgvyzPJk5gJlro8wIhrGPu-zDbXmROMb4fJglXC2RoGlBwHCHYifiJ6R

Процедура може проводитися у будь-якому віці, хоча й існують обмеження в плані вибору способів діагностики для новонароджених, паралізованих пацієнтів та тих, що мають мовні порушення. Ціна аудіометрії може коливатися залежно від використовуваних методів дослідження, які бувають об’єктивними та суб’єктивними. В першому випадку застосовується інноваційне обладнання з датчиками, а участь пацієнта мінімальна – зчитування та фіксація даних проходять автоматично. В свою чергу, тональна та мовна аудіометрія передбачають залучення дорослого чи дитини, які мають повідомляти про власні відчуття, коли чують різні звукові сигнали. 

Де та як проводиться дослідження слуху?

Якщо прагнете, щоб дослідження було інформативним, а рекомендації лікаря професійними, тоді варто звернутися до спеціалізованого медичного закладу на кшталт «Центр слуху». Тут можна зробити аудіометрію дитині та дорослому з упевненістю у досвідченості та високій кваліфікації лікарів. 

xuKbb0kc4StWuRAkaLhumV1D7C3vkBVKs9O36LDCS7OFzjVP4T7QU1ATsn7oYXGxcTldDv3zybpX24SJLcGIJ-__pK4DY8eQzJLMLQYq6gq1aA6TOCFNspR0_axCpfG7LRhHhIScbXJX

В закладі проводять тональне, мовне та комп’ютерне дослідження з використанням сучасного обладнання та забезпеченням індивідуального підходу. Жодним чином готуватися до процедури не потрібно, однак варто за декілька днів обмежити акустичне навантаження, зокрема не ходити на дискотеку чи на стадіон. Це дозволить отримати максимально точний результат аудіометрії у вигляді графіка з відображенням інтенсивності та частоті звуку, який ви чуєте. Загалом лікарю потрібно буде від 15 хвилин до півгодини на дослідження, під час якого пацієнт має за допомогою кнопок сповіщати про почуті в навушниках звуки. Одразу після цього аудіометрист повідомить про наявність чи відсутність порушень слуху.