Google і Meta вже запустили інструменти AI, які конкурують з ChatGPT. Що стосується штучного інтелекту, то в Apple все спокійніше. Але за лаштунками компанія щодня інвестує в це мільйони доларів.

wWoPuypkkXN5T0iuNfVaqYLm7MvaIQimWUBfeWSz1Cnm14RyVLgvpVJny0L_Exo6DH3Fx1N0FFv4HSFD-6sWq4CdcTOl9D_pdxem0f-NYtAX87lCgaHMldAOa4mP4RCc9OubjWIuNcDB6Z54ayCpEyg

Штучний інтелект

ШІ знаходиться на підйомі — тепер він зустрічається у все більшій кількості програмного забезпечення та супроводжує нас у повсякденному житті. Штучний інтелект — це система, яка навчається за допомогою даних і використовує для цього алгоритми. ШІ використовується не лише для пошуку зображень чи голосових помічників, а також має великий вплив на рекламну індустрію.

Як Apple використовує штучний інтелект

Apple працює над власним інструментом для штучного інтелекту: розробники чотири роки працювали над платформою з робочою назвою AppleGPT. Вочевидь, зараз Apple витрачає кілька мільйонів доларів на день на технологію, яка вже використовується всередині компанії. Однак, згідно з внутрішніми правилами, AppleGPT не можна використовувати в продуктах, призначених для кінцевих клієнтів.

Перші результати користувачі могли побачити у 2024 році. Перш за все, голосовий помічник Siri стає значно розумнішим і кориснішим завдяки новому генеруючому ШІ від Apple. Але Apple вже використовує штучний інтелект у багатьох продуктах — також завдяки «нейронним двигунам» для машинного навчання (МН), які працюють у процесорах iPhone та інших продуктах. 

Apple AI: де він використовується

  • За допомогою штучного інтелекту Apple робить якіснішими фото. З допомогою функції Deep Fusion новий "Портретний режим" в iPhone 15 https://estore.ua/ua/smartfony/apple-iphone-15/ може створювати портрети з розмитим фоном навіть після зйомки.
  • Функція пошуку в iPhone використовує ШІ.
  • Здатність iPhone розпізнавати вміст фотографій заснована на МН.
  • ЕКГ: Функція перевіряє дані про частоту серцевих скорочень, для визначення, чи ймовірна фібриляція на Епл Вотч.
  • Автокорекція: IOS виправляє та підказує слова користувачу, також працює на основі МН.
  • Siri: алгоритми штучного інтелекту використовуються, наприклад, коли iPhone 13 https://estore.ua/smartfony/iphone-13/ пропонує відправити комусь привітання зі святом або ювілеєм або додати зустріч та надіслати запрошення електронною поштою.
  • Нещасні випадки: на основі штучного інтелекту в гаджетах Apple визначають, чи стався нещасний випадок.

iOS 18 зі штучним інтелектом: що планує Apple?

Особлива увага приділяється iOS 18, яка зараз знаходиться в розробці й, ймовірно, буде запущена разом з iPhone 16. Очікується, що оновлення під кодовою назвою «Crystal» стане одним із найбільших за останні роки. На додаток до інтеграції RCS (Rich Communication Services) для кращого зв’язку з пристроями Android, програмне забезпечення призначене для виведення користувацького досвіду на абсолютно новий рівень, особливо завдяки функціям ШІ.

Можливі такі функції, як автоматичне завершення текстів, підтримка під час написання документів у Pages або створення презентацій у Keynote одним клацанням миші.

Apple також розробляє власну широку мовну модель (кодове ім’я Ajax) і ChatBot(відомий як AppleGPT). Apple покладається на обчислення на пристрої за допомогою власних моделей штучного інтелекту для критично важливих для захисту даних функцій.

Apple хоче вдосконалюватися, це вже відомо, тому що Тім Кук вже пообіцяв інтеграцію ШІ в розмові з аналітиками після оголошення квартальних цифр. Особливо Siri, ймовірно, зробить великий стрибок, оскільки голосовий помічник, який доступний з 2011 року, дещо відстає з погляду навичок мови та роботи.