Кожного року у HR-командах, секретарів та директорів компаній починає щось сіпатись під час згадування про подарунки. Не важливо, на кого у вас покладена ця відповідальність, але неодмінно постане питання: що подарувати на Новий рік партнерам, клієнтам, співробітникам? Традиція привітань саме у різдвяні свята в Україні міцніша за офісну каву. Якщо ви не з тих, хто «вже все замовив у квітні як завжди», то саме для вас ця добірка корпоративних подарунків — надихайтеся. SMM агенція Київ Sasquatch Digital умовно розподілила їх на три категорії зі своїми нюансами. «Жах» — подарунки, від яких, на нашу думку, вже варто відмовитись. «Норм» — традиційні сувеніри, але без душі. «Вау» — презенти, які б ми й самі бажали отримувати.

Категорія ЖАХ: «може, не треба?»

Ми переконані, що увага до власної команди та партнерів завжди краще за мовчазне ігнорування традицій свята. Але якщо у вашій ніші хтось задає високу планку і надсилає до Нового року насправді круті подарунки, то уявіть, який сумнівний вигляд ви матимете на їхньому тлі із своїм недоречним сувеніром! Наприклад, до таких можна віднести купу брендованої поліграфії. До інтер’єру якого офісу (а ще дужче — хоум-офісу) пасуватиме ваш настінний календар? Для чого партнерові до свята ваші буклети? Навіть вітальні листівки віджили своє. Не будемо ілюструвати ці приклади реальніми пропозиціями з ринку: ви ж і так уявляєте, як то виглядає для просування у соціальних мережах.

Категорія НОРМ: «не хочу — мушу…»

Масові презенти, які ні до чого не зобов’язують: парасольки, флешки, пляшки під воду… Індустрія корпоративних подарунків виросла з крихітних поліграфічних агенцій тільки завдяки цій категорії. Величезна кількість менеджерів готова замовляти брендовані предмети щоденного вжитку і просто надсилати їх партнерам напередодні свят.

Горнятка — класика корпоративного сувеніру. Якщо мода повертається раз на 25 років, то зовсім скоро вони знов стануть актуальним у идиджитал агенціях послуг?

В найкращому разі кулькам знайдеться місце в цьому році на офісній ялинці. А якщо її немає? А якщо вона прикрашена за брендбуком дизайнером на замовлення?

Популярна послуга: спакувати звичайний шоколад у брендовану упаковку. Але якщо ви виробник сиру та молокопродуктів, то їхнє лого на шоколадці виглядатиме не зовсім доречно.

Брендована гра Брендована гра — цікавий хід, але нестійка вежа: точно не краща асоціація для банку.

Категорія ВАУ: «концепт — контент»

Ексклюзивні предмети, малі тиражі, неповторні змісти — все з префіксом «вау». Це територія для креативу. І саме це (а не массове брендування) є справжньою роботою з брендом компанії, з брендом роботодавця.

Поки що мало хто використовує новорічні свята як майданчик для комунікації характерного стилю своєї організації та її цінностей. А це відмінний привід запам’ятатися і подарувати щось таке, чим партнери та команда забажають поділитися у сторіс. Ми говоримо про це з власного досвіду, адже щороку ми, у Sasquatch Digital, розробляємо вітання для своїх саме в категорії «Вау».

Наш найуспішніший корпоративний подарунок — кастомізована настільна гра. На основі класичної моделі Добл наша команда дизайнерів розробила набір ігрових карток із символами з життя диджитальщика та пересічного офісного мешканця SMM просування.

Дата випуску Sasquatch-добл: 2019 рік, але грають у неї і досі!

Створили стікерпак із впізнаваних деталей нашого офісного інтер’єру (наша фірмова шишка зі скейтів, брендований вогнегасник тощо) спільно з KLEI у 2017-му, кольори досі незмінні.

Якщо є можливість кастомізувати будь-що так, щоб це виглядало персоналізовано і круто, такий подарунок дуже цінується. Наприклад, наш клієнт Jagermeister подарував нам екстралімітовану партію свого продукту.

Подарували партнерам символічний оберіг, просочили його змістами: асоціації зі стійкістю та захистом, естетикою вулиць та простором для творчості SMM просування